שילוח בינלאומי ועמילות מכס

 


כל מה שרציתם לדעת על שילוח בינלאומי ועמילות מכס

שירותי משלוח בינלאומיים

העידן המודרני בו הפך העולם לכפר גלובאלי מספק מגוון אפשרויות להתקשרות בינלאומית. שילוח בינלאומי מתבצע בים, באוויר וביבשה וזאת בצורה יעילה המשפרת את היכולות והאפשרויות העסקיות.

שירותי משלוח בינלאומיים מתמקדים בשתי שיטות מרכזיות: משא אווירי ומשא ימי. שתי השיטות מספקות יתרונות רבים ומגוונים החוסכים זמן ועלויות ללקוח ולמספקי השירות.

שילוח אווירי בינלאומי

הובלה אווירית אורכת כמה ימים בלבד ומתבצעת בתנאים המבטיחים כי הסחורה תגיעה ליעדה בזמן וללא כל פגע. החיסרון היחיד בשיטה זו נובע מכך שישנן מגבלות לגבי סוגי המוצרים שיכולים להיות מוטסים.

שילוח אווירי הינו מהיר ומאפשר ללקוח ליהנות מקבלת סחורה מכל רחבי העולם המגיעה עד לפתח ביתו תוך ימים ספורים. עבור הספק או בית העסק, מדובר בשיטה יעילה החוסכת זמן ותורמת ליעילות ולהרחבת הפעילות העסקית. המשלוח האווירי יכול להגיע כמעט לכל מדינה ויעד ומכאן חשיבותו ויתרונותיו.

שילוח ימי בינלאומי

הובלה ימית הינה שיטה מסורתית לשילוח שנעשה בה שימוש רב לאורך ההיסטוריה. ספינות ההובלה יכולות לשאת מטענים בסדרי גודל עצומים ובצורה בטוחה.

לצד זאת, מדובר בשיטה האורכת זמן, כאשר לעתים השילוח יכול לארוך כחודש ימים. שילוח דרך הים מבוסס על גודלן של המכולות ומגבלות המשקל משמעותיות פחות בהשוואה לשילוח אווירי. הובלה באוקיינוס מאפשרת שליחת מטענים גדולים וכבדים והיא נחשבת לזולה ביחס להובלה אווירית.

חברות לעמילות מכס הן חברות אשר עוסקות בשילוח בינלאומי.

עמילות מכס היא כל מה שקשור לתחום של שילוח בין לאומי ממחסני ערובה ועד שחרור הסחורה ששלחנו מהמכס. חברות אלו מסייעות לאנשים פרטיים וחברות שרוצים לשלוח חפצים, מוצרים שונים או רכוש למדינות בחוץ לארץ או להבדיל לייבא סחורה מחוץ לארץ.חברות אלו אחראיות מא' ועד ת' לכל מה שקשור למשלוח והן מטפלות בו מהתחלתו ועד סופו לשביעות הרצון המלאה של הלקוח עד שהוא מקבל את מה שנשלח אליו לעסק או לבית. קיים הבדל בין משלוח של סחורה לעסק ובין משלוח של תכולת בית לאדם פרטי.

מה בדיוק תפקידו של עמיל מכס?

עמיל מכס הוא איש מקצוע, שזה תחום המומחיות שלו. הוא מבין בחוקים, ברגולציות, בשינוע, במכס, במיסים, בסחורה, ובכל מה שקשור בייצוא למדינות אחרות. הוא לא חייב להבין בסחורה שלכם, אבל הוא יודע איך לייצא אותה לחו"ל. הידעתם, שלכל ענף יש חוקים משלו? אין שום סיכוי או סיבה לכך שתתחילו ללמוד מה צריך לעשות, ויותר מזה: אין שום סיבה שתטרטרו את עצמכם סביב כל עניין השינוע, הניירת, המיסוי, הפטורים, הריצות בין משרדי הממשלה השונים, כי זה פשוט יהפוך ל"יום העבודה", ותצטרכו לעסוק רק בזה, במקום בעבודה האמיתית שלכם. בנוסף, אתם עלולים לעשות טעויות בכל ההכנה למשלוח, ולשלם על הטעויות האלה בבעיות במשלוח או בהוצאות גבוהות יותר על דברים, שעמיל מכס מקצועי ומיומן יידע להפחית ולצמצם.

הסכמי סחר בינלאומיים – ספר החוקים של כל היבוא והיצוא מישראל לחו"ל, ולהיפך.

הכלכלה מתבססת על יצוא וייבוא כבר מאות שנים, בזכות עיקרון היחסות: בכל מדינה יש יתרונות שמאפשרים לה לגדל ולייצר מוצרים ומאכלים ייחודיים, בזכות מזג האוויר, ידע או מומחיות מקומיים. הסכמי סחר בינלאומיים נועדו לעגן באופן חוקי ומסודר את הסחורה שמדינת ישראל ואזרחיה קונים ממדינות אחרות, ואת הסחורה שהם מוכרים למדינות אחרות.

מוצרים שונים, מדינות שונות והרבה מאוד ניירת
בניגוד לדעה הרווחת, לא כל מוצר ניתן לייבא או לייצא, אבל בזכות הסכמי סחר בין מדינות, ניתן לקבל הקלות במכס לגבי מוצרים,  שמעוניינים להרחיב את היקף הייבוא שלהם. לא בהכרח שלא תוכלו לייבא מוצר ממדינה שאינה חתומה על הסכמי סחר בינלאומיים, אבל זה יהיה כרוך בהרבה ניירת, התרוצצות בין גופים ומשרדים שונים, תשלומים שחלקם מוצדקים וחלקם מופרזים – ועוד. גם אם תרצו לייצא למדינות אחרות, תיתקלו מדי פעם בקשיים. יש מדינות שייצרו מונופול על מוצר מסוים, ולא מייבאות לשטחן מוצרים מתחרים ועוד. הסכמי סחר בינלאומיים הם כמו ספר חוקים מורכבים מאד, שונים ומפורטים לכל פריט שאתם רוצים לייבא או לייצא, לכל מדינה או מחוז. הביורוקרטיה הנובעת מהסכמים אלו עלולה ליצור עומס על היבואן או היצואן ולהכביד על תהליך הייבוא או הייצוא בעיסוק מתמיד בניירת ומילוי טפסים – וכל זה עוד לפני שניגשו לעבודה האמיתית של ניהול ופיתוח העסק, בניית פלטפורמה שיווקית ולוגיסטית ועוד.

פתרונות יבוא ויצוא בים ובאוויר

שילוח בינלאומי מתייחס להעברת סחורות ממדינה אחת לאחרת וזאת באמצעים ימיים, אוויריים או יבשתיים. ההליך יכול להתבצע בידי אדם פרטי, גופים וחברות והוא נועד למטרות וצרכים שונים.

 
הליך השילוח הינו מורכב וכרוך בבירוקרטיה סבוכה העלולה להיות מתישה למדי עבור אדם פרטי. כל העברת סחורה בים ובאוויר ממדינה אחת לשנייה דורשת מילוי של טפסים, תשלום אגרות וביצוע בדיקות שונות לגבי נהלי המכס והמיסוי וערך המכולה.

ליווי מקצועי של חברה המתמחה בתחום פתרונות יבוא ויצוא בים ובאוויר יחסוך מכם עלויות מיותרות, זמן והשקעת משאבים ומאמצים וזאת בזכות זירוז וייעול ההליך והטיפול בבקשה.

פרמטרים רלוונטיים לבחירת שיטת השילוח

עיקר השילוח הבינלאומי מתבצע בים ובאוויר, כאשר לכל שיטה ישנם יתרונות וחסרונות. ההחלטה לגבי אופן השילוח המתאים עבורנו, עשויה להיות מלווה בלבטים רבים ולכן חשוב להכיר את הפרטים לעומק ולקבל ייעוץ מקצועי מידי מומחים שינתחו וישקללו את כלל הפרמטרים הרלוונטיים ויסייעו בידכם לקבל החלטה נבונה ומושכלת המותאמת לצרכיכם וליכולותיכם הכלכליות.

שילוח באוויר הינו מהיר, אולם יקר יותר. בנוסף, לא כל סוג של סחורה ניתן להעביר באוויר ויש לבדוק את הכללים והנהלים ולוודא כי המוצר או הסחורה שאתם מבקשים להעביר אכן מותרת להובלה אווירית. שילוח בים מאפשר העברת סחורות בכמויות גדולות ובמשקלים כבדים וזאת ברמת מחירים נוחה באופן יחסי, אולם מדובר בהובלה שאורכת זמן.

התאמת פתרונות שילוח בינלאומיים בליווי מומחים

באופן כללי, הובלה אווירית מהווה פתרון יעיל ונוח להעברת חפצים קטנים דוגמת הזמנות המבוצעות באמצעות רשת האינטרנט, בעוד שהובלה בים מהווה פתרון יחיד להעברת מטענים כבדים באמצעות מכולות.

חברת "יחדיו" מתמחה בשינוע מטעני יבוא ויצוא בים ובאוויר.

צוות המומחים שלנו יתאים עבורכם פתרונות איכותיים, יעילים וחסכוניים לשילוח בינלאומי וזאת בליווי צמוד לאורך כל שלבי ההליך. החברה שמה דגש על מתן שירות בסטנדרטים הגבוהים ביותר תוך הקפדה על אמינות  ואחריות. לפרטים וייעוץ, צרו קשר ואנו נשמח לעמוד לשירותכם ולשתף פעולה. 

תגובות